aha! tour

Selamlar. Turlarımıza bakın ve bizimle iletişime geçin. Ön ödeme gerekmez. Tura başlamadan hemen önce sabah ödeme yapabilirsiniz.

En Hızlı Yanıt:
WhatsApp +90 532 6453799
info@allofistanbul.com
info@ahatour.com

1 günde İSTANBUL


TUR A: KLASİK İSTANBUL

ISTANBUL TUR A : KLASİK İSTANBUL TURU

İstanbul’a ilk defa geliyorsanız “mutlaka görmelisiniz”. Bu yürüyüş gezisinde başlıca turistik yerler Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Sultan Mezarları, Alman Çeşmesi, Hipodrom ve Mısır Dikilitaşı, Kapalı Çarşı‘dır. Tur, Hipodrom’da başlar ve tüm girişleri ve profesyonel rehberi içerir. Bu tur, tarih ve kültürü sevenler için idealdir, ancak yüksek tarihi içerik nedeniyle çocuklar sıkılabilir.

AYASOFYA CAMİİ

900 yıl dünyanın en büyük kilisesi 500 yıl camii olarak kullanıldıktan sonra müze oldu. 2020 yılında tekrar camii olan şaheser 1000 yıl sonra bile birçok yapıya ilham verdi.

SULTANAHMET CAMİİ

Kâbe’den sonra en ünlü cami. Sultan I.Ahmet’in emriyle inşa edilen ve kendi adını taşıyan camii, 20.000 mavi çinisinden dolayı Mavi Camii olarak da bilinir.

TOPKAPI SARAYI

Fatih’in yapımını başlattığı ve 400 yıl Osmanlının güç merkezi olan 70 hektar alan üzerine kurulu muhteşem sarayda çeşitli sergileri gezebilirsiniz.

KAPALI ÇARŞI

Tepe tümüyle bir çarşı. 4000 dükkandan oluşan labirentte kaybolabilirsiniz. İsteğe bağlı fayans ve halı sunumları ile mükemmel alışveriş deneyimi.

ISTANBUL TUR A:

Eski kentin içinden yürüyerek Sultanahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Kapalı Çarşı’yı göreceğiz. Bunların dışında, Büyük Sadrazam İbrahim Paşa’nın ikametgahı olan Türk İslam Eserleri Müzesi’nin dışından geçip göreceğiz. Ayrıca diğer şehirlere, Sultan Mezarlarına, Alman Çeşmesine, Hipodrom ve Mısır Dikilitaşına ve Yerebatan Sarnıcı’na mesafeleri ölçmek için bir başlangıç noktası olarak kullanılan Milyon Taşı.
* Bu tam programın zamanlamasına ayak uydurabilmek için dakikada ortalama 50 metre (3 km / saat) yürüme hızı şarttır. Yaşlılar veya engelliler bunun için desteğe ihtiyaç duyabilir.
** Topkapı Sarayı her Salı kapalıdır. Bunun yerini Yeraltı Yerebatan Sarnıcı ziyareti alacaktır.

TUR B: BOĞAZİÇİ & ASYA

ISTANBUL TUR B : BOĞAZİÇİ & ASYA

Boğaz’ın avrupa ve asya kıyılarını tekne gezisiyle seyretmek şehrin tüm güzelliklerini ortaya çıkarmaktadır. Lokum ve baharat çeşitleri en çok Mısır Çarşısı‘nı ziyaret ederek görülebilinir. İstanbul’un muhteşemliğini görmek için Çamlıca Tepesi mükemmel bir panoramik manzara sunarken, Beylerbeyi Sarayı bir sarayın sahip olabileceği döneminin tüm güzellikleri Boğaz’a eşlik ederek gözlerimizin önüne sermekte.

BOĞAZİÇİ BOT TURU

Eski hisarlar ve şirin malikaneler, Sultan sarayları yanında güzelim camiler ve İstanbul’un apayrı semtlerini birbirine bağlayan gerdanlık köprüler. Fotoğraf çekmeyi unutmayın.

MISIR ÇARŞISI

Kentin antik ve doğal limanı olan Haliç, Baharat ve İpek yollarının son durağı idi. İpek, baharatlar, esanslar ve altın renginde safranı burada deneyimleyebilirsiniz.

BEYLERBEYİ SARAYI

Sıcak yaz günleri ve gecelerinde hayatı daha katlanılabilir kılmak için yılın sadece birkaç ayında kullanılan sarayda hem resmi hem de Harem bölümü ziyaret edilmekte.

ÇAMLICA TEPESİ

Buradan bakarak sadece Boğaz’ın güzelliğini değil, Adaları, uçsuz bucaksız iki yakayı ve hatta açık ve güneşli havada Uludağ’ın tepesini görmek mümkün.

BOĞAZİÇİ & ASYA TUR B:

MISIR ÇARŞISI, Boğaz’ın bir kolu olan Haliç’in hemen yanında yer alır ve bu gezi için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Rengarenk fotoğraflar çekip, çeşitli meşhur “Lokum” lardan tatma fırsatınız var.
BOĞAZİÇİ TEKNE TURU sırasında bu şehrin tüm güzellikleri gözler önüne serilir. Sultanların sarayları, kıtaları birbirine bağlayan modern köprülerin yanında poz vermekte. Yan yana duran camiler ve kiliseler, lüks semtlerde zengin konutlar. Boğaziçi, yılın her mevsiminde herbiri kendine has nefes kesici görüntülerle büyüleyerek ömür boyu unutulmaz anılarla zihinlerde kalır. Turkuaz rengi suları, baharda açık mavi gökyüzü ve çiçek açan eflatun renkli erguvan ağaçlarıyla harmanlanır, kışın ise zarif konakların karla kaplı çatılarını aşan yaprak dökmeyen selvi ağaçları uzun boyları ve koyu yeşil yaprakları ile uzaklardan dikkati çeker.
BEYLERBEYİ SARAYI sultanların yazlık konutu idi ve yılda sadece birkaç ay kullanılırdı. Kuzeyden gelen daimi bir esinti, burada yaşamı sıcak yaz gün ve gecelerinde daha katlanılabilir kılar. Osmanlı döneminde aynı zamanda devlet konukevi olarak kullanılan ve birçok Avrupalı ​​kraliyet ailesini ağırlayan saray. günümüzde her ikisinin de ziyaret edilebildiği Harem ve Selamlık Bölüm’lerinden oluşan bir müze-saray olarak hizmet vermektedir. Boğaz’ın kıyısında, manolya ağaçlarının yaz sıcağında serinlik veren gölgeleri altında, üç tarafı avlularla çevrili olan bu ekseriye Avrupai tarz saray, doğu ve Asya dekoruyla bütünleşmekte.
Asya yakasındaki ÇAMLICA TEPESİ, İstanbul’un sadece güzelliğini görmek için değil, aynı zamanda muazzam büyüklüğüne de şahit olmak için muhteşem bir manzara sunmakta. Havanın açık olduğu günlerde Marmara Denizi’ndeki Adaları, hatta Bursa’daki Olimpos Dağı’nın tepesini bile görebilirsiniz.
* Beylerbeyi Sarayı her Pazartesi kapalıdır ve yerine Kariye Kilisesi Müzesi alınacaktır. Buna göre Pazartesi günleri Çamlıca Tepesi, Haliç üzerindeki Pierre Loti Tepesi ile değiştirileceğinden, Asya yakası ziyaret edilmeyecek.

TUR C: KAPADOKYA

KAPADOKYA TUR C :

Güzel atlar diyarı, adının ima ettiğinden çok daha fazla deneyimi topraklarında barındırmaktadır. Sanatsal freskleri ile ilk hristiyan manastır örneklerinden Göreme Açık Hava Müzesi, peribacalarının nefeskesici görüntüleriyle Zelve ve Paşabağ vadileri, etkileyici yeraltı şehirleri. Kapadokya bölgesi, şaraplarının yanı sıra Avanos çanak çömlekçiliğiyle de ünlüdür. Bu turda tarih, dinler tarihi, medeniyet ve kültür, maceralı bir Sıcak Hava Balonu Gezisi ile birleştirilebilinir.

GÖREME MÜZESİ

Bu manastırlarda rahipler Hristiyan öğretilerini ve uygulamalarını yazılı geliştirdiler. İnzivaya çekilmiş hayatlarının şahidi sanat eseri freskler.

YERALTI ŞEHRİ

Hava ve su tedariki bulunan vede uzun gizli tünellerle birbirine bağlı bu yeraltı şehirlerinde 20.000 kişi savaş ve zor zamanlarında barınabilmekteydi.

AVANOS ÇÖMLEK

Yerel ailelerin adedi, yüzyıllardır bu sürdüregeldikleri pişmiş toprak sanatı. İnteraktif sunuma katılımınız eğlenceli ve ilginç deneyimlerdendir.

BALON TURU

Gün doğumunda, yükselen ve alçalan balonların içinde, peri bacalarının çarpıcı görüntüsü üzerinde uçuşunuz unutamayacağınız anlardandır (ekstra)

KAPADOKYA TUR C:
Her vadinin kendine has özelliği olan Kapadokya’da, hayranlık uyandıran kaya oluşumları gün boyu bize eşlik edecek. DEVRENT VADİSİ (HAYAL VADİSİ olarak da bilinir) ve ESENTEPE PANORAMİK NOKTASI‘nda her şey hayal gücünüze bağlıdır. Mağara evlerin, kaya oluşumlarının ve peri bacalarının eşsiz panoraması, günlük hayatta karşılaşılan diğer nesnelere az çok benzer ve kişisel yorumlara yer bırakır.
KEŞİŞLER VADİSİ PAŞABAĞ ve ZELVE, keşişlerin yaşadığı ve dua ettiği manastırlarıyla ünlüdür. Tepesinde birden çok kapaklı, en yüksek peribacalarından bazıları buradadır.
AVANOS, MÖ 3000 civarında Kapadokya’da yerleşmenin başlangıcından bu yana pişmiş toprak üretim merkezi idi. Seramik sanatının interaktif bir sunumu, katılabileceğiniz ilginç deneyimlerden biridir.
Ünlü GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ, rahiplerin inzivada yaşamlarını sürdürmek üzere tipik manastır kiliselerini, yatakhaneleri, yemek salonları, şapelleri ve birçok diğer özelliği bulunan bir külliye idi aslında. Bu aşamada Kapadokya’da Hıristiyan ideolojisi, dini pratiklerle iç içe geçmiş din eğitiminin merkezi haline gelmiş ve buradan tüm dünyaya yayılmıştır. Günümüzde iyi korunmuş Bizans sanatı, freskler ve resimler burada görülecektir.
UÇHISAR KALESİ Göreme’nin en yüksek noktasıdır. Sur ve gözetleme kulesi olarak hizmet vermiş, mağara ve tünelleri olan büyük bir kayadır. Buradan Göreme köyü ve çevresi rahatlıkla görülebilir.
YERALTI ŞEHRİ: Birbirlerine tünellerle bağlanan çok sayıda yeraltı şehri vardır buralarda. Havalandırma sistemleri ve su sağlayan yeraltı nehirleri sayesinde, herbiri 20.000 kadar bölge sakinin saldırganlardan veya kışın soğuktan kaçarak zor günlerde hayatta kalabilmelerini sağlayan bu yeraltı şehirleri, aslında herbiri muazzam ebatta bir barınaktır. Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri en çok ziyaret edilenler arasındadır.
* Klostrofobikler yer altı şehirlerine girmemelidir.

TUR D: PAMUKKALE

PAMUKKALE TUR D : TRAVERTENLER

Uzaktan pamuk şekeri gibi görünen ve dünyada eşi benzeri olmayan basamaklı Travertenler, yeryüzünün derinliklerinde volkanik lavla ısıtılan suyun, saf beyaz kalsiyumu çözerek dik yamacın yüzeyini kaplamasıyla doğal olarak oluşmuştur. Hierapolis kenti, ünlü Kleopatra Havuzu ile antik çağın en büyük Spa ve sağlık merkezi olduğundan, kazılan tüm antik şehirler arasında en büyük Nekropol‘e sahiptir. Bu tur, tarih, gezi, eğlence ve dinlencenin iyi bir karışımından oluşmaktadır.

ANTİK KENT

Hierapolis kentinin kazılan bölümleri, bir Roma şehrini bütün yönleriyle göstermekte. Güzel Triton Çeşmesi, tiyatro, Katedral, Agora ve sayısız Roma hamamı görülmeye değerdir.

PAMUK KALE

Sıcak yeraltı suları yüzeye yükselince, ısısını ve basıncını kaybederek, doğal olarak oluşturduğu karbeyazı kalsiyum karbonat çökelti teraslarında çıplak ayaklarınızla bilhassa yürüyün.

NEKRO-POLIS

Özellikle yaşlıların acılarını dindirmek için geldikleri, ve daha uzun kalıp vefat etmeleriyle günümüze ulaşan farklı lahit ve türbe türlerinin birarada bulunduğu en büyük antik mezarlıktır.

CLEOPATRA HAVUZU

Zamane efsanevi Kleopatra’nın yıkandığı rivayet edilen, kaynağından köpüklü şarap gibi havaya CO ve CO2 kabarcıkları veren sularda yüzmek eğlenceli olabilir. (ekstra)

PAMUKKALE TUR D:

TRAVERTENLER: Bölgedeki yirmi civarında sıcak su kaynağının oluşturduğu beyaz basamaklı teraslarıyla ünlüdür burası. Pamukkale’nin ve antik Roma kenti Hierapolis’in altında, yeryüzünün derinliklerinde bir yerde, volkanik lavla ısıtılan geniş bir su kaynağı yatmakta. Su, ısı ve basınç altında kalsiyumu çözerek, onu doymuş halde yeryüzeyine taşır, buradan fışkırarak dik yamaçtan aşağı iner. Bu kaplıca suları yüzeye çıktığında ısı ve basınç kaybederek CO and CO2 salınır, Kalsiyumkarbonat çökelti ise bu şaşırtıcı beyaz şelaleleri doğal olarak şekillendirir. Günümüzde Pamukkale çıplak ayakla gezilebilir ve hatta Kleopatra Hamamı olarak da adlandırılan antik havuzun sıcak sularında yıkanma şansı bile bulabilirsiniz.
HIERAPOLIS ANTİK KENTİ: Pamukkale’nin kaplıca sularının hemen üzerinde kurulmuş olan HIERAPOLIS, UNESCO Dünya Miras Alanları arasında yer alan antik bir kenttir. MÖ 2. yüzyılda Bergama Kralı tarafından kurulan, daha sonra Roma İmparatorluğu’na geçerek ticaret merkezi haline getirildi. Kaplıca sularıyla kent, aynı zamanda antik dünyanın en büyük Spa merkeziydi. Özellikle yaşlılar, acılarını dindirmek için İmparatorluğun dört bir yanından buraya gelmiştir. Bazılarının daha uzun kalarak ve hatta burada öldüklerinden dolayı, günümüze ulaşan en büyük Nekropol, yani antik mezarlık, buradadır.
Hierapolis Antik kenti, yamaçta yer alan harika ve iyi korunmuş bir tiyatroya da ev sahipliği yapmakta. Diğer ilgi çekici yerler arasında Roma Hamamları, Domitian Kapısı, Latrina, Yağ Fabrikası, Frontinus Caddesi, Agora, Triton Çeşmesi, Bizans Kapısı, Katedral, Apollon Tapınağı, Plütonyum ve Antik Havuz (Kleopatra Havuzu da denir) bulunmaktadır.
Travertenleri çıplak aşağı yürürken Pamukkale’nin en güzel noktalarının fotoğraflarını çekme şansı bulacaksınız.
* KLEOPATRA ANTİK HAVUZ giriş ücreti ekstra ödenmelidir.

TUR E: EFES

EFES TUR E :

1’inci yy.’da Küçük Asya’nın başkenti olan Efes, Roma döneminde 250.000 kişilik nüfusa sahipti. Hz. İsa’nın annesinin en son ulaştığı kaydedilen ve vefat ettiği yer olan Meryem Ana Evi, bugün Lazarist rahiplerin hala günlük ayin yaptıkları önemli bir hac yeri haline gelmiştir. Efes’in yakınlarında, dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı eski heybetini maalesef koruyamamıştır. Şirince köyü, pastoral karakteri, şarapları ve şarap imalathaneleri ile ünlü, turistik bir uğrak yeri kimliğine bürünmüştür.

MERYEM ANA EVİ

Bir alman rahibenin vizyonlarını tarif etmesinden sonra keşfedilen yer, en son yaşadığı ve vefat ettiği mekan olarak bilinir. Özel aurasıyla, kalplere yüce bir huzur ve dinginlik veren yer.

ANTİK EFES KENTİ

Dünyanın bu en iyi kazılmış antik kentinde öne çıkan özellikler, Celsus Kütüphanesi, tiyatro, Hadrian Tapınağı, Trajan Çeşmesi, Vestalin Tapınağı, Odeon ve sayısız diğerleri.

ŞİRİNCE KÖYÜ

Efes’e arabayla 15 dakikalık mesafede, yerlilerin evlerini sevimli pansiyona çevirdiği büyüleyici dağ köyüdür. Küçük bir aile hanında, sıcacık bir şömine yanında neşeli vakit geçirilebilinir.

ARTEMİS TAPINAĞI

Lidya Kralı Karun, Roma Dönemi’nde Diana Tapınağı olarak da bilinen mabedi inşa etti. Hristiyanlığın yayılmasından sonra terk edilen efsane eserden çok az şey kalmıştır.

EFES TUR E:

EFES: Ege Adaları’ndan gelen mültecilerin buraya MÖ 1040’ta gelerek kurdukları yerleşim, sonraları Yunan ticaret kolonilerinin temelini oluşturan İyon Birliği’nin on iki üyesinden biri oldu. Bu liman kenti Roma döneminde 250.000 nüfusuyla önemli bir ticari ve politik merkez haline gelerek Küçük Asya’nın (Anadolu’ya Roma döneminde verilen isim) başkenti oldu.
Burası tarihte Meryem Ana’nın Aziz John Evanjelist ile birlikte gittiği kaydedilen son yerdir. Aziz Paul ise kenti ziyaret ettiğinde, son derece hararetli konuşmalarından dolayı pagan toplumun hoşnutsuzluğunu yükselttiğinden ve huzuru bozduğundan dolayı tutuklandı ve Roma’da infaz edildi.
Antik kentte görülecek başlıca yerler Celsus Kütüphanesi ve tiyatrodur. Bunların dışında Hadrian Tapınağı, Trajan Çeşmesi, Odeon, Bakire Rahibeler Vestalin Tapınağı, Agora, hamamlar ve tuvaletler, birkaç kilise, görülmesi gereken diğer yerlerdir.
ARTEMİS TAPINAĞI: İlk tapınak binası MÖ 8. yy’a tarihleniyor olsa da kutsal alan çok daha eskidir. M.Ö. 550 yılında üçüncü kez yıkılan ve ünlü Kral Karun’un katkılarıyla yeniden inşa edilen Artemis Tapınağı, Dünyanın Yedi Harikası’ndan biridir. Hristiyanlık bu bölgede iyice yerleştikten sonra terkedilmiş olan tapınaktan günümüze, mermer sütunların çoğu Ayasofya’nın yanı sıra diğer binalarda yeniden kullanıldığı için, çok az şey kalmıştır.
MERYEM AN EVİ: Bülbül Dağı’nın eteğinde bulunan Meryem Ana Evi, Lazarist rahiplerin hala günlük ayinlerini uyguladığı bir kilise olarak kullanılmakta. Alman bir Katolik rahibenin rüyasında gördüğü yerin, sonraları Meryem Ana’nın yaşadığı ve vefat ettiği ev olarak keşfedilmesi burayı önemli bir hac merkezine dönüştürmüştür.
ŞİRİNCE KÖYÜ: Efes’e çok yakın, pastoral karakteri ile oldukça popüler bir olan Şirince Köyü, şaraplarıyla ünlü turistik bir uğrak yeridir. Burada çeşitli şarap imalathanelerinde tadım yapabilirsiniz.

Özel Destinasyonlar

Türkiye’nin Machu Pichu’su Termessos
Bu, Büyük İskender’in saldırıp fethedemediği tek şehir. Dağlara gizlenmiş antik kenti görmek için 40 dakikalık dik bir tırmanış gerekmektedir.
Dünyanın en eski anıt tapınağı Göbeklitepe
Stonehenge’den 7000 yıl daha eski olan Kuzey Mezopotamya’daki bu kutsal alan, büyüleyici dairesel tapınaklarıyla en son UNESCO listesinde.
Kommagene Krallığı Anıtsal Tümülüs Nemrut Dağı
2000 yıllık hazinesiyle kurganında koruyucu tanrı figürleriyle çevrili yatan kralın piramidini görmek için 40 dakikalık dik bir tırmanış gerekmektedir.

TERMESSOS

Termessos, Antalya’nın 30 kilometre kuzeyinde bulunan, Toros Dağları uzantısında 1600 metre yükseklikte bir Pisidya kentiydi. Kentin efsanevi kurucusu, Kimera’yı öldüren Bellerophon’un olduğuna inanılsada, aslında İlyada’da Homeros’un bahsettiği Solimler tarafından kurulmuştur. Çam ormanları ile örtülü, huzurlu ve bakir bir görünümde olan bu yer, diğer birçok antik kentten daha farklı ve etkileyici bir atmosfere sahiptir. Doğal ve tarihi zenginliklerinden dolayı bugün Termessos Milli Parkı içinde yer almaktadır.
Tarih: Büyük İskender, MÖ 333’te şehri bir kartal yuvasına benzetmiş olmakla birlikte kuşatmıştır. Şehrin etrafındaki aşılmaz doğal engeller nedeniyle, küçük bir birlikle dahi kolayca savunulabilir olduğundan, İskender’in fethedemediği tek şehir olarak tarihe geçmiştir. Termessos, MÖ 71’de Roma’nın önemli bir müttefiki oldu, ancak bir deprem su kemeri sistemini ve su tedariğini tahrip ettikten sonra terk edildi (yıl bilinmiyor).
Ana yoldan dik bir yol ile araçla milli parka ulaştıktan sonra, tarihte “Kral Caddesi” olarak anılan günümüzdeki patikada yarım saat yürüyerek, Helenistik dönem surların arkasında düz bir alana yayılan antik kent akropolüne varılır. Buradaki Agora ve diğer resmi binalar, Gymnaseon (Spor ve Hamam Kompleksi), tiyatro ve sarnıçlar görülmeye değerdir. Günümüzde ağaçlarla kaplı anıtsal mezarların çoğu ise, şehrin alt kısmında nekropolde bulunmaktadır.

GÖBEKLİTEPE

Göbeklitepe her şeyi değiştirdi”. MÖ 10.000 yılına kadar uzanan dünyanın en eski tapınağı, Şanlıurfa’ya 12 km uzaklıkta, Türkiye’nin güneydoğusundaki bir arkeolojik sit alanıdır. 1963 yılında keşfedilmiş ve 1996’dan beri kazı çalışmaları devam etmesine rağmen, büyük kısmı hala kazılmamış durumdadır. Yaklaşık 20 adet devasa ‘T’ şeklindeki taş sütunlu dairede (her biri 6 m yüksekliğinde, 10’ar ton) 200 adet sütunun, dünyanın bilinen en eski megalitleri olduğu tespit edildi.
Yapıların işlevinin ayrıntıları bir sır olarak kalmaya devam etmekle birlikte, burayı keşfeden ve kazı çalışmalarını sürdüren Klaus Schmidt tarafından, sosyal veya ritüel nitelikte olduğuna inanılıyor. Yaklaşık 1000 yıl kullanıldıktan sonra bilinmeyen bir sebepten ötürü üzeri ürtülüp terk edilen Göbeklitepe, arkeoloji ve tarihöncesi için yanıtladığından çok daha fazla soru işareti yaratmış görünüyor. Böylesine önemli bir kompleksi inşa etmek, büyütmek ve sürdürmek için yeterince büyük bir nüfusun nasıl var olduğu bilinmemektedir. Rölyeflerde tasvir edilen fauna çeşitliliği – aslanlardan ve domuzlardan kuşlara, böceklere kadar – tek bir açıklamayı sorunlu hale getirmektedir. Yerleşim olduğuna dair kanıt henüz bulunamadığından, ve resmedilen rölyeflerdeki hayvanların çoğunun yırtıcı olmasından dolayı, taşların bir tür sihir temsili aracılığıyla kötülükleri savuşturması amaçlanmış olabileceği, alternatif olarak da, totem görevi görebilecekleri düşünülmekte. 
Göbeklitepe 2018 yılından itibaren UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş ve 2019 yılı Türkiye’de Göbeklitepe Yılı olarak anılmıştır. 

NEMRUT

Büyük İskender’den sonra nispeten küçük Makedon krallıkları Nemrut Dağı bölgesini kontrol ettiler. Kommagene Kralı I. Antiochos’un (M.Ö. 69-34) kendisi için yaptırdığı anıtmezar höyüğü, dev mermer heykellerin bulunduğu teraslarla çevrilidir. Günümüzde buraya ulaşmak için ise, 45 dakikalık dik bir tırmanışı göze almak gerek.
Yazıtlar ve kabartma heykeller, Kommagene Krallığı’nın ikili kültürel kökenli soyağacı bağlantılarını açığa çıkarmaktadır. Kral I. Antiochos’un babası Mithridates’in Pers kralı Darius’un soyundan gelmesi, annesi Laodike’nin ise İskender’in soyundan gelen Antiochos olmasından dolayı, muhtemelen bu Yunan-Pers panteonunun senkretizmini yaratarak, efsanevi soydan gelindiğinin gayreti görülmektedir. Zeus’un Oromasdes (İran tanrısı Ahuramazda) ile ve Herakles’in Artagnes (İran tanrısı Verathragna) ile asimilasyonu, Yunan, Pers ve Anadolu estetiğinin samimi bir karışımıyla sanatsal karşılığını bulmaktadır.
Nemrut Anıtmezarı, biçim, malzeme ve tasarım açısından, muhteşem bir ortamda, büyüleyici devasa heykelleri ile Helenistik dönemin eşsiz ve otantik sanatsal başarılarından biridir. Günümüzde mevsimsel ve günlük sıcaklık değişimleri, donma ve çözülme döngüleri, rüzgar, kar birikimi ve güneşe maruz kalma bu anıtmezar için en büyük tehdittir. Tümülüsün yüksekliği, hava koşulları, önceki kontrolsüz araştırma incelemeleri ve ziyaretçilerin tırmanması nedeniyle tahmini orijinal 60 m’den şimdilerde azaldı. Sismik olarak aktif olan Doğu Anadolu Fayı üzerindeki birinci derece deprem bölgesindeki tümülüs, heykeller ve steller bunlara karşı epey savunmasızdır.
Antalya: Antik Pamfilya Şehirleri Perge-Aspendos-Side
Aspendos antik tiyatrosunda yazları hala opera gösterileri sergilenmekte. Perge antik kenti en iyi kazılardan biridir. Üç antik şehri gezdikten sonra serin Kurşunlu Şelalesi son derece dinlendiricidir.
Antalya & Macera: Rafting / Kanyoning /ATV/Jip Safari
Arkadaşlarınız ve ailenizle maceralı bir rafting-kanyoning rotasının tadını çıkarın, özel ATV parkurunda Quad-motorlarını kullanın veya Torosların zirvelerine arazi araçlarıyla çıkın.
Antalya: Antik Likya Şehirleri Kekova-Demre-Myra
Demre’de Noel Baba olarak anılan Aziz Nikola Kilisesini ve Likya kültürünün süslü Myra yamaç mezarlarını görün. Kekova Adası boyunca süren tekne turu muhteşem Batık Şehri gösterecektir.

PERGE-ASPENDOS-SİDE

Perge antik kenti, kalıntılarının arasında rahatça yürüyerek gezerken sizleri büyüleyecektir. Lidyalılar, Persler ve Büyük İskender’den sonra şehir, Roma devrinde en parlak dönemini yaşamıştır. Tiyatroyu geçip hipodrom (Aphrodisias’tan sonra ikinci büyük), agora, Nymphaeum çeşmesinin bitişiğinde su tedarik sistemi bulunan sütunlu caddede yürürken, birçok sosyal ve kültürel yapı görülebilir. Anıtsal Hellenistik ve Roma Kapılarının yanı sıra, özellikle ısıtma sistemi hala görülebilir olan Roma Dönemi Hamamı, zamanında nasıl bir yapı olduğu konusunda bizlere çok iyi fikir vermekte. Yapılarının yanı sıra Aziz Paul’un burada ilk vaazını vermiş olması, Perge’yi Hıristiyanlar için önemli kılmaktadır.
Yaklaşık 2000 yıllık Aspendos Antik Tiyatrosu, halen festivallerde, operalarda ve konserlerde 15.000 kişinin ağırlandığı, dünyanın en iyi korunmuş olanıdır. Tiyatro ile birlikte su kemerleri, bize dönemin mimarideki yüksek teknik beceriye sahip olunduğunu gözler önüne sermekte.
Side antik kenti, tarihte en büyük köle pazarına sahip büyük bir şehir olmasına rağmen bugün turistik bir merkezdir. Tiyatrosu, Apollon ve Artemis Tapınağı ile içiçe geçmiş sokaklarında gezerek, yeni ve eski şehrin tadını çıkarın.
Tabiatı Koruma Alanı içindeki Kurşunlu Şelalesi, yorucu tarihi kentlerin ziyaretleri sonrasında dinlenmek için adeta bir vahadır.

ANTALYA

Toros Sıradağları’nın eteklerinde çeşitli açık hava etkinlikleri yapmak mümkündür. Bunlardan biriyle veya ikisi üçünü birleştirerek güzel bir gün geçirebilirsiniz. Her bir aktivitenin kendi özel kuralları ve yaş sınırlamaları olduğundan, ayrıca tüm riskleri kabul ettiğinize dair bir form imzalamanız gerekmektedir. Çocuklar bu aktivitelere, yalnızca ebeveynleri eşliğinde, belirli yaşlarda katılabilirler.
Rafting: Köprüçay Nehri’nde kürek ve botla ilerleyeceğiniz Torosların yamaçları dibinden geçen bu dolambaçlı parkurda, el değmemiş doğanın sunduğu mükemmel manzaranında tadını çıkarın. Seçilen parkur, arkadaşlarınızla ve ailenizle eğlenerek, heyecan verici akıntılarda botu yönlendirebileceğiniz en güvenli olanlardan biridir.
Quad-Bike: Alışılmışın dışındaki bu açık hava macerası, ender kullanılan sapa ve toprak yollarda motoru dengelemenize olanak tanır. Biraz pratikle kullanımına epeyce kolay alışılan Quad-Bike’lar, hem ilk kez gelenler hem de deneyimli sürücüler için idealdir. Muhteşem çam ormanları ve çamurlu akarsu yataklarıyla dolu bu parkur, emsalleri arasında tercih edilen lider bir destinasyondur.
Toros Jip Turu: Görkemli Toros dağlarına yapılan safariler, grupların ve ailelerin kırsal bölgeyi keşfetmeleri için harika bir fırsattır. Dağ yollarına, doğanın çeşitli yeşil tonlarına sahip otantik köyler eşlik etmektedir. Ormanın içine gizlenmiş bir şelale ferahlatıcı bir dinginlik hissi verir.

DEMRE-MYRA-KEKOVA

Likya Yolu boyunca panoramik bir manzara, Phaselis ve Olimpos’tan geçerek Demre’ye çıkar. Bir zamanlar Likya’nın başkenti olan Antik Myra, kayalık bir tepenin yamacına oyulmuş, şaşırtıcı derecede süslenmiş Likya mezarlarının en güzel örnekleriyle tanınır. Aynı yamaçta, büyük ölçüde restore edilmiş tiyatroda, abartılı maske ve hayvan figürlerinden oluşan rölyefler görülür.
Aziz Nikola Kilisesi, Demre’de bulunur ve genellikle Noel Baba olarak anılan azizin yaşadığı ve defnedildiği yer olarak bilinir. Müze, Aziz Nikola’nın birçok Hristiyan Ortodoks ailelerin koruyucu hamisi olduğuna inanıldığından, günümüzde milyonlarca hacı tarafından ziyaret edilmektedir.
Kekova Adasına, Simena antik kentinin önünden geçen harika bir tekne turu ile ulaşılır. Depremlere neden olan tektonik hareketler nedeniyle Batık Şehir, ancak adanın kıyıları boyunca seyrederek kısmen su altında görülebilir.

İSTANBUL’DA BAŞKA NELER YAPILIR ?

TÜRK GECESİ €:50.- YEMEKLİ TEKNE TURU

Oryantal ve folklor gösterili akşam yemeği. Sınırsız alkolsüz içeceklerle.

TÜRK GECESİ €:70.- YEMEKLİ TEKNE TURU

Oryantal ve folklor gösterili akşam yemeği. Sınırsız alkollü içeceklerle.

İSTANBUL GECELERİ €:25.-

İSTANBUL SOKAKLARINI GECELEYİN YERLİ BİR MİHMANDARLA DOLAŞABİLİRSİNİZ.

TÜRK GECESİ ALKOLSÜZ

Akşam otelinizden alınarak Mehteran tarafından karşılanacağınız tekneye transfer. Hoşgeldin içeceğinizi aldıktan sonra sizin için özel olarak ayrılan masalarda yerinizi alıp, soğuk meze servis edilirken menünüzü (ızgara balık, tavuk, köfte veya vejeteryan) ve tatlıyı seçebilirsiniz.
Akşam yemeğine farklı yörelerden Türk folklor dansları eşlik edecek. Ayrıca Kafkas ve Roman dansları, bir ritim gösterisi, DJ performansı ve tabi ki Türkiye’de yaygın bir eğlence olan Yakın Doğu’dan devraldığımız Oryantal.
Geceyarısı civarı bitecek olan gösteri sonrası otele dönüş transferi.
* Bu tur, iskeleye gidiş-dönüş transferi, sınırsız alkolsüz içecek eşliğinde bir akşam yemeği (8-12 kişilik ortak masalar) içerir.

TÜRK GECESİ ALKOLLÜ

Akşam otelinizden alınarak Mehteran tarafından karşılanacağınız tekneye transfer. Hoşgeldin içeceğinizi aldıktan sonra sizin için özel olarak ayrılan masalarda yerinizi alıp, soğuk meze servis edilirken menünüzü (ızgara balık, tavuk, köfte veya vejeteryan) ve tatlıyı seçebilirsiniz.
Akşam yemeğine farklı yörelerden Türk folklor dansları eşlik edecek. Ayrıca Kafkas ve Roman dansları, bir ritim gösterisi, DJ performansı ve tabi ki Türkiye’de yaygın bir eğlence olan Yakın Doğu’dan devraldığımız Oryantal.
Geceyarısı civarı bitecek olan gösteri sonrası otele dönüş transferi.
* Bu tur, iskeleye gidiş-dönüş transferi, sınırsız alkollü içecek eşliğinde bir akşam yemeği (8-12 kişilik ortak masalar) içerir.

İSTANBUL GECELERİ

İstanbul’un gece hayatında ara sokaklarını yerli bir rehberle keşfetmek için akşam otelinizden alınacaksınız. Taksim meydanı ve İstiklal Caddesi çevresi, balıkçılar, Çiçek Pasajı, Nevizade Caddesi, barlar, restoranlar, gece kulüpleri, diskotekler, kafeler, alışveriş caddelerinin yer aldığı caddeler. Her şehirde olduğu gibi, bazı yerleri turist olarak kendi başına güvenli bir şekilde bulmak ve keşfetmek için zamana ihtiyaç duyulan gizli köşelere hızlıca ulaşabilir, rehberinizin tavsiyelerinden yararlanabilirsiniz. Türk sokak yemeklerinden örnekler sunulan bu yürüyüş gezisinde değişik mekanlarda bazı sürprizler vardır. Nerede neyin yenip, nerede yenilmeyeceğini bilmek gerekir. Özellikle yabancı turistlere geceleri kendilerine eşlik ettiğimiz, yemek ve eğlence kültürümüzü sokaklarda tanıttığımız bir gezidir.
* Bu tur, otele gidiş dönüş transferi ve rehberlik hizmetini içerir.

HAMAM € 50.-

HAYATTA YAPILASI YÜZ TECRÜBEDEN BİRİ

BÜYÜKADA € 50.-

DİNLENME, HUZUR VE AMBİYANS

SEMA TÖRENİ € 25.-

İSLAM’IN MİSTİK VE HÜMANİST YAKLAŞIMI

HAMAM

Türk Hamamı, Roma ve Osmanlı hamamlarının bir kombinasyonudur.
Hamam Türleri: Günümüzde bazıları çoğunlukla turistlere, bazıları yerlilere, bazıları ise her ikisine de hizmet vermektedir. Yerliler için olan hamamlar muhtemelen en iyi hizmete sahiptirler. Turistik hamamlarda ise fiyatlar yüksek fakat hizmet vasattır. Spa tipi hamamlarda genelde daha fazla ödenmekte ve alınan hizmet oldukça iyi olsa da bazılarında batılılaşmış tarzda hizmet verilebilmektedir.
Servis Seçenekleri: Self servisden tam servise kadar çeşitli masaj seçenekleriyle bir menüden seçim yapabilirsiniz. Sıcak bir odada ısınma, çok kapsamlı bir ovma ve sabunlama ve isteğe bağlı bir masaj içerir. Self servis seçeneğini belirlerseniz, yalnızca tesislere erişim satın alırsınız.
Hamam’a varış: Hizmet önceden seçilerek ödeme yapılır. Size bir çift sandalet (takunya) ve peştamal verilecektir. Soyunma odasında eşyalarınızı koyabileceğiniz bir dolabınız olacaktır. Giysilerinizi değiştirdikten sonra sauna veya buhar alanına yönlendirileceksiniz. Hazırlanmak ve terlemek için en az 20 dakika gerekmektedir.
Görgü Kuralları: Hamamlar kamuya açık sosyal yerlerdir. Büyük hamamların bir erkek bölümü ve bir kadın bölümü vardır. Daha küçük hamamların sadece erkekler için ve diğer zamanları sadece kadınlar için belirli zamanları vardır. Çoğunlukla erkekler erkekler için, kadınlar kadınlar için çalışır.
Erkekler: İç çamaşırları da dahil olmak üzere tüm kıyafetlerinizi çıkarın. Peştemali belinize sarın ve sonuna kadar takın. Hamamda asla peştemali çıkarmayın.
Kadınlar: Sütyeniniz de dahil olmak üzere kıyafetlerinizi çıkarın. İç çamaşırları çıkarmak isteğe bağlıdır. Çoğu kadın iç çamaşırı veya bikini altı giyer. Gövdenizi (göğüsten bacaklara) sarın.
Hamam Servisi: Göbektașı denilen alttan ısıtılan mermer bir platform üzerinde, Hamam terapistiniz özel bir kese kullanarak vücudunuzu boyundan, ayak parmaklarına kadar keseleyecektir. Cildinizden çıkan gri çamurumsu maddenin kendi ölü cildiniz olduğunu fark edecek ve şaşıracaksınız.
Sonra sabunla doldurulmuş bir yastık kılıfının içindeki köpük baloncuklarını terapistiniz havada sıkarak, çıkan köpükle tüm vücudunuza masaj yapıp sonrasında sizi yıkayıp temizleyecektir. Sıcak ve ılık su kaseleri ile yıkanacaksınız.
Masaj: Masaj isteğe bağlıdır. İsveç masajı veya Tai masajını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz terapistiniz masaj çeşidi hakkında sizi yönlendirecektir.
Çiftler Hamamı: Sadece çiftlere özel hamamlardır. Terapist erkek veya bayan olabilir. Hiçbir koşulda bir kadın, masör erkekse çamaşırını çıkarmamalı ve peştemalini kaldırmamalıdır.
Dinlenme: Masajdan sonra hamamın dışında bir alanda dinlenebilir ve istediğiniz kadar kalabilirsiniz. Hazır olduğunuzda doğrudan duşlara gidebilirsiniz. Birçok hamamda, çay veya meyve suyunun servis edildiği bir dinlenme alanı vardır.
Masörünüz için dilerseniz % 10 ile % 20 arasında bahşiş bırakabilirsiniz.
Hamamdan sonra hiçbir şey yapmayı planlamayın. Rahatlamış ve gevşemiş olacaksınız. İyi bir uyku için otel odanıza gitmenizi öneririz.

BÜYÜKADA

Adalar, Marmara Denizi’ndeki oldukça küçük dokuz adadan oluşan bir takımadadır. Bizans döneminde imparatorluk ailesi ve gözden düşmüş aristokratlar için bir sürgün yeri iken, Osmanlı aristokrasisinin favori hafta sonu destinasyonuna evrilen, bugün ise turistler ve İstanbullular için yoğun şehir hayatından kaçıp, dinlenmek ve doğanın tadını çıkarmak için popüler bir destinasyon haline bürünmüştür.
Halka açık sadece dört ada vardır: En büyüğü ve en popüler olanı Büyükada‘dır, diğerleri Burgazada, Heybeliada ve Kınalıada’dır. Adaların başlıca özelliği … sessizliğin sesidir, ve sırf bunun için bile İstanbul’da kısa kalışınızın bir gününü feda etmek, tamamen kişisel tercih ve beklentilere dayanır.
Adada tüm motorlu özel araçlar yasaktır, bu da adaları bir huzur ve sessizlik vahası haline getirmektedir. Duyacağınız tek ses bisiklet zilleri, ve martı sesleridir. Adalarda ulaşım, 2020 yılında atlı arabaların yerini elektrikli arabalara bıraktığından at toynaklarının tipik sesleri artık duyulmamakta. Ancak burayı benzersiz kılan tek özellik bu değildir. Kendinizi ya el değmemiş çam ormanları ya da bakımlı avluları ve bahçeleri ile çevrili zarif, ahşap Viktoryan ve Art Nouveau tarzı malikane ve köşklerin bulunduğu dar sokaklarda yürürken bulacaksınız.
Yaz aylarında, İstanbul’lular ve yabancı turistler tarafından istila edildiği için hafta sonu değil, hafta içi gitmenizi tavsiye ederiz. Adalara, Avrupa ve Asya yakasından İstanbul’un birçok bölgesinden feribotla ulaşılabilir. Buraya tıklayarak teknelerin sefer saatlerini bulabilirsiniz.

SEMAZEN

Otelinizden alınıp şerbetle karşılanacağınız sanat merkezindeki bu gösteri, dini bir törendir, ve bir grupta uygulansa da genel olarak son derece bireyseldir. Sema töreni sırasında sizden olabildiğince sessiz kalmanızı rica ediyoruz. Törenden sonra size sorularınızda yardımcı olabilecek dervişlerle konuşabilirsiniz. Sonrasında otelinize geri götürüleceksiniz.
Mevlana Celaleddin Rumi (1207-1273) tarafından kurulan ve Mevlevi dervişler tarafından gerçekleştirilen Sema töreni, kişinin ego veya kişisel arzularını terk ederek, tanrıya odaklanan manevi bir yolculuktur. Dervişlerin dansı ve ona eşlik eden müziğin mistik havası fevkalade güzelliktedir ve UNESCO İnsanlık Mirası olarak ilan edilmiştir.
Sema esnasında derviş, “kendinden geçmiş bir transla” sona erecek bir meditasyon-ibadet halindedir. Şapkası ve beyaz gömleği, mezar taşını ve kefeni temsil eder. Derviş siyah pelerini çıkardığında dünyevi geçicilikten İlahi Aşk gerçeğine yeniden doğar. Kollarını çapraz olarak vücutta birleştirerek tanrının tekliği olan 1’i temsil eder. Sema yaparken, sağ kol gökyüzüne yönlendirilir, tanrının ihsanını almaya hazırdır; sol eli yeryüzüne doğru çevirerek tanrının ruhsal armağanını törene tanık olanlara aktarmaktadır.
Mevleviler islami bir yaşam tarzını benimserler. “Ruhun beslenmesini” geliştirmek, aslında kozmosu “anlamak” ve “daha ​​yüksek bilgiye ulaşmak” ile eş anlamlıdır ve esas olan Vahye kavuşmaktır. Mevlâna Celaleddin Rumi, “Tüm aşklar İlahi aşk için bir köprüdür” diyor.
1925’te tüm tekke ve zaviyeler kanunen kapatılmıştır. 1954’te Türk hükümeti Mevlevihanelere turistlere ritüel semazen yapmak için özel izin çıkarmıştır. Günümüzde, semazenlerin törenini turistik bir gösteriden ayırt etmek için, sadece gözlerle değil, kalben ve ruhen izlemek gerekir. Tarihte sadece erkeklerin semaya katılmasına izin verilirken, bazı topluluklar şimdi kadınlarında katılmasına izin vermektedir.
**Fotoğraf çekimine ve 6 yaşından küçük çocukların girişine izin verilmez.

Temel Hizmetlerimiz

TOURS

WE ORGANIZE TIME AND COST EFFICIENT TOURS

PRIVATE TRANSFERS

AIRPORT TRANSFERS ONE WAY / ROUND TRIP

HOTEL BOOKING

GET BEST PRICES WITH OUR CONTRACTED HOTELS

PRIVATE TOURS

A VAN AND A GUIDE TO PLAN YOUR OWN DAY

MICE

MEETINGS-INCENTIVES-CONGRESS-EVENTS

SPECIAL INTERESTS

SPECIAL INTEREST GROUPS GET SPECIAL ATTENTION

Daha fazla bilgi için resmi tıklayınız.

Soru ve Cevap

Neden bu tura katılalım?

Zaman ve maliyet etkiniz, bu nedenle tatilinizden azami yararlanırsınız. Hatta 2 turu bir araya getirip, sadece bir günde daha fazla yer görmekle kalmaz, başka şeyler planlamak için bir gün kazanır, bir günlük konaklama maliyeti ve masraflardan da tasarruf edersiniz.

Neye dikkat etmeliyiz ?

Rotamızı mümkün olduğunca trafikte kalmadan en verimli şekilde planlıyoruz. 3 km/s olan normal yürüme hızıyla yürüyebilen herkes turlarımıza katılabilir. Yaşlı/engelli misafirlerimiz yürüme hızına ayak uydurmak için onlara yardım edecek birine ihtiyaç duyabilirler.

Çocuklar ?

5 yaşın altındaki çocuklar ücretsizdir ve araçlarda koltukları yoktur. 6-7 yaş yarı fiyatını öder ve araçlarda koltuğu olur. 8 yaş ve üzeri tam ücret öder. Dikkat: Küçük çocuklar, tarihi içerik nedeniyle turlarda sıkılabilir. Uçuşlar: 2 yaşın altındakiler ücretsizdir.

Neler yiyebiliriz ?

Türkiye’nin her yerinde güzel yemekler yiyebilirsiniz.

Turların koşulları nelerdir?

En önemlisi zamanında hazır olmaktır. Turun kullanılmayan kısımları, kaybolma, geç kalınma veya başka kişisel nedenlerle tura devam edememe durumlarında hiçbir şekilde para iadesi yapılmaz. (Lütfen genel koşulları okuyun).

Prices for tours, guides, vans

Our Group Tours

 

 

 

HAKKIMIZDA

STAFF

AHMET

Kurucu Ortak & Rehber

ÖZLEM

Kurucu Ortak

GÖZDE

Güzergah Danışmanı

GİZEM

Pazarlama
İngilizce

DENNIS

Pazarlama
Almanca

AHMET

Pazarlama
İspanyolca

SALİH

Pazarlama
Rusça

ALL OF ISTANBUL  aha!tour Seyahat Acentası sahibi firmadır.

Türkçe’de “aha!” şakayla karışık, sürprizle “işte burada, görebilirsiniz” anlamına gelebilir, dünyanın geri kalanında, “bir şeyin anlamını şaşırtıcı ve beklenmedik şekilde kavrama ifadesidir”.

Esasen, Türkiye’nin en ünlü ve en çok ziyaret edilen turistik destinasyonlarını görebileceğiniz, 1 GÜNDE İSTANBUL ve 3-6 GÜNDE TÜRKİYE turları sunuyoruz.

1 GÜNDE İSTANBUL, neredeyse her gün yapılmakta.

3-6 GÜNDE TÜRKİYE uçuş vakitlerinize bağlı olarak düzenlenmekte.

Ne kadar süre seyahat etmek istediğinizi bildirmek için lütfen bizimle iletişime geçin ve size günleriniz için özel bir program hazırlayalım.

info@ahatour.com

info@allofistanbul.com

MICE: Toplantı-Şirket Gezisi-Kongre-Etkinlikler

ALL OF İSTANBUL – AHATOUR, Türkiye’deki istisnai gezileriniz için profesyonel ortağınız olabilir. Bilgi için MICE’a tıklayın.

MICE

Toplantı-Şirket Gezisi-Kongre-Etkinlikler

ALL OF İSTANBUL – aha! tour, Türkiye’deki istisnai seyahatler için profesyonel ortağınız olabilir.

İçeriği ve kültürü yüksek bir gezi mi? Macera dolu, eğlence faktörü olan bir deneyim mi, yoksa lüks bir seyahat mi ? Küçük veya büyük gezi grupları için, müşterilerinize olağanüstü deneyimler sağlama konusunda bize güvenebilirsiniz.

Hedef nedir? Geziye kimler katılıyor? Müşterilerimizi merak eder, derinlemesine tanımak isteriz. Görüşlerinize büyük önem verir ve samimi geri bildirimlerinizi bekleriz. Türkiye haritamızı çıkarıp, dilekleriniz, şirket felsefeniz ve bütçeniz doğrultusunda destinasyonu birlikte seçeriz. Gruplarınız için aha! tour, seyahat broşürlerinden veya internetten standart paketler önermeyecektir. Müşterilerimizin ihtiyaçları ve arzuları etrafında şekillenen bir seyahat oluşturacağız. Hedefimiz unutulmaz “aha!” anları yaşatmak ve genel bir “vay be!” izlenimi kazandırmaktır.

Misyonumuz: Deneyim. Özgünlük. Keşif. Ekoloji. ALL OF ISTANBUL – AHATOUR‘un sahibi ve genel müdürü olarak değer verdiğim temel değerler bunlardır.

“Okulda, gelecekteki mesleğimizi gösteren bir resim çizmemiz istendiğinde on beş yaşındaydım. Kendimi Sultanahmet Camii’ni bir grup turiste gösteren bir rehber olarak resmettim. O zamanlardan beri turizmde çalışmak istediğimi biliyordum. “ Ahmet Hennan AKDOĞAN

Ayrıca seyahatinizi sosyal bir projeyle ilişkilendirmenin harika olduğunu düşünüyoruz, böylece misafirleriniz yerel halk, topluluklar, okullar ve çocuklarla gerçek iletişimi yaşayabilir ve farklı deneyimler edinebilirler.

Ekolojik hedefler konusunda da hassasiyetimiz vardır. Karbon ayak izlerimizi takip ediyoruz, zira dünya çok güzel ve bizde öyle kalmasını istiyoruz. Sürdürülebilirliğe % 100 inanıyoruz. Elimizi vicdanımıza koyarak, size hizmetlerimizle bu değerlerin kabul edilebilir bir dengesini oluşturacağımızın sözünü veriyoruz.

Neden AHATOUR ?

7/24 hizmetinizdeyiz ve her şeyi, ama herşeyi planlıyoruz: öncesinde, gezi esnasında ve sonrasında.

Tüm oteller, rehberler ve sürücülerle kişisel temasımız vardır. 

Her şeyi önceden test ediyor ve inceliyoruz.

En düşük maliyetli seyahat planlayıcısı değil, en iyisi olmak istiyoruz.

Müşteri sadakati, memnuniyeti ve deneyimi önceliğimizdir.

Yurt içinde ve yurt dışında 30 yılı aşkın kişisel deneyim.

Sahne arkasında, müşterilerimize stresli anları göstermeden, dizginleri elimizde sıkıca tutuyoruz. Ön tarafta her şey kolayca gerçekleşiyor gibi görünsede, gezinizin lojistiğinin A’dan Z’ye devam etmesini sağlarken yüzümüzde geniş bir gülümseme eksik olmayacaktır.

Kişilere özel gezilerimiz ve küçük nüanslarımız, eve döndükten sonra yıllarca sürecek derin bir izlenim bırakacaktır.

Sizi karşılayıp uğurlayana kadar, yolculuğunuzun başından sonuna size eşlik ediyoruz.

Güvenilir ortağınız olabilir miyiz?

Hoş olmayan sürprizler olmadan şeffaf bir fiyat teklifi sunuyoruz.

Tüm bağlantıları kuruyoruz ve herkesi aynı hedefe odaklıyoruz.

Oteller, zamanında yapılan brifingler, uygun ödüller. Bizi iyice tanıyan yerel ortaklarımız ve tedarikçilerimizi bizde 30 yıldan fazla bir süredir yakından tanıyoruz. Ortaklarla olan mükemmel ilişkilerimiz şeffaf yaklaşımımıza, karşılıklı saygıya ve adil ücretlendirmeye dayanmaktadır.

Seyahatin her bölümü için ayrıntılı bir senaryo ile o gün sahneye ilk çıkan biziz.

Misafirlerinizin hiçbir şeyden mahrum kalmamasını sağlayarak size düşen tek iş, seyahatin tadını çıkarmaktır.

aha! tour Yönetimi

Grup Turları İle İlgili Koşullar ve Genel Bilgiler

Gezilerimiz günü en iyi şekilde değerlendirmeyi amaçlayarak planlanmaktadır. Hipodrom’da saat 08: 15’te başlar ve öğleden sonra Sultanahmet civarında biter. Turlarımız, grup büyüklüğüne ve günlük trafik koşullarına göre her türlü ulaşımı, müze ve sarayların tüm giriş ücretleri (farklı bir bireysel anlaşma, kişisel Müzekart mevcut değilse), Profesyonel Turist Rehberini kapsamaktadır.

1: aha! tour, ziyaret edilecek yerlerin sırasını değiştirme hakkını saklı tutar.

2: 3 km/saat’lik normal yürüme becerisine sahip olmalısınız (dakikada yaklaşık 50 metre). Tarihi yarımada turunda sadece yürüyerek ulaşılan ziyaretler olduğundan, engelli veya yaşlı insanların tur hızına ayak uydurmak için yardıma ihtiyaçları olabilir.

3: Tarihi içerik nedeniyle küçük çocuklar sıkılabilir. 0-5 yaş ücretsiz, 6-7 yaş % 50 indirimli. (Çocuk indirimi sadece geçerli bir kimlik kartı veya pasaport ile mümkün). +8 yaş tam ücret öder.

4: Pazartesi Beylerbeyi Sarayı, salı günleri Topkapı Sarayı kapalıdır. Bunların yerini Yerebatan Sarnıcı ve Kariye Müzesi alacaktır.

5: Turun kullanılmayan kısmının (kaybolma, tur grubunu takip edememe, zamanında gelmeme veya müşterinin diğer kişisel sebepleri nedeniyle) iadesi yapılmamaktadır.

6: Turdan en az 24 saat önce iptal mümkündür. Uçuşlar dahil turlarda, satın alınan uçuş bilet türüne göre uçak şirketinin geri iade politikası belirleyicidir ve esas alınır.

7: Katılımcılar teknede kaptanın talimatlarını yerine getirmekle yükümlüdürler.

8: aha! tour tur sırasında kişisel eşyaların veya bagajların kaybolması veya çalınması ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Eşyaların geri tedariği için hiçbir garanti verilmez.

9: Kapalı alanlarda, araçlarda, tekne ve müzelerde sigara içilmez. Sadece açık havada, tekne veya araç dışında sigara içmek mümkündür.

10: aha! tour, seyahatin tamamının veya bir kısmının, kontrolü dışındaki nedenlerle yapılamaması durumunda, sorumluluğu kabul etmez, herhangi bir tazminat veya müşteriye geri ödeme yapmaz. aha! tour, önceden haber vermeksizin öngörülemeyen durumlar/mücbir sebepler nedeniyle turu değiştirebilir, erteleyebilir veya iptal edebilir.

Son olarak: Seyahat acentamız aha! tour rezervasyonu yapan herkes yukarıdaki tüm hüküm ve koşulları kabul eder. İki taraf, tur hizmetleri sağlayıcısı aha! tour ve müşteri/turist, arasındaki uyuşmazlıklardan İstanbul Ticaret Adalet Mahkemeleri sorumludur.

aha! tour Ekibi